Om os

Kontakt en af vores specialister

Kontaktpersoner i Egå, Danmark

Henrik B. Christensen
Managing Director

henrik@mscontainers.dk

M: +45 23602049

Mikkel Scott Hansen
Operations

mikkel@mscontainers.dk

Martin Corvinius
Key Account Manager

martin@mscontainers.dk

M: +45 30591537

Gåseagervej 10, 1. | 8250 Egaa | Danmark | T: +45 86 22 33 63 | E: info@mscontainers.dk

Kontaktpersoner i Rotterdam, Holland

Michel Schuuring
Director Sales and Marketing

michel@mscontainers.nl

M: +31 630 069134

Geert Steenhof
Operations and Projects

geert@mscontainers.nl

M: +31 627 008445

Ellen Punt
Operations

ellen@mscontainers.nl

M: +31 630 112717

Susanne Stout
Finance

susanne@mscontainers.nl

M: +31 634 046925

Natascha Dijksma
Operations

natascha@mscontainers.nl

Keurmeesterstraat 17 A | 2984 BA Ridderkerk | Holland | T: +31(0)180 – 747 106 | E: info@mscontainers.nl

Vælg M/S CONTAINERS

Som en af de større aktører på engrossalg af skibscontainere kan M/S CONTAINERS tilbyde dig nye og brugte containere til den laveste pris. Med kontorer i Aarhus (DK) og Rotterdam (NL) og et stort globalt netværk er vi i stand til at arbejde tæt sammen med de største producenter af containere.

På baggrund af vores tætte samarbejde med de største producenter af containere kan vi, udover standard 20 fods og 40 fods containere, tilbyde dig containere der er bygget i overensstemmelse med dine specifikationer.

Vi kombinere lokal viden med global købekraft for at kunne levere dig en container til den bedste pris.

Med vore containerdepoter over hele Europa kan vi hurtigt levere din container på din adresse, og til en konkurrencedygtig pris. Vi kan levere den rigtige container og det rette tilbehør (hylder, arbejdsborde etc.) til opgaven.

M/S CONTAINERS tilbyder en bred vifte af nye og brugte containere. Hvis du foretrækker at leje din container er M/S CONTAINERS også den rette samarbejdspartner for dig. Vores flåde består af fragtcontainere i alle de regulære størrelser, midlertidige kontorfaciliteter, containere til opbevaring af farlige eller kemiske materialer etc. Du kan leje disse containere, men de kan også leases eller købes via en afdragsordning.

Har du brug for en specialløsing? Vore specialister kan udføre alle former for tilpasninger. Containere i dit firmas farver, ekstra døre eller specialstørrelse? Hvis du har nogle spørgsmål vedrørende ombygning af containere, er du velkommen til at kontakte en af vore containerspecialister. De står til din rådighed.

Med M/S CONTAINERS har du adgang til den største specialviden og en stor flåde af containere til meget fordelagtige priser.

M/S CONTAINERS 1001 at tænke ud af boksen på.

Navigation